Na stránku stretávok Hlavná stránka IRŠ MD-1

Vasilovina

Napriek tomu, že rok 2004 mal byť jubilejným 35.rokom existencie IRŠ MD-1, ukázalo sa, že to tak celkom neplatí, IRŠ už totiž neexistuje a SDD (stretnutia druhého druhu, viď Zákon o IRŠ § 7,čl.5) sú asi definitívne fuč. Nezostalo nám nič iné, ako sa tradične vydať do lona (centra) prírody, ktorá tu snáď bude večne.

Stretávka sa konala cez víkend od 28. do 30.mája 2004 v RS Záruby-Jahodník , kúsok od Smoleníc. V piatok síce lialo, ale v sobotu a najmä v nedeľu sa vyčasilo a tak prebehli aj športové detské hodiny. Nuž a keďže Dano Juhás nezabudol na motorovú pílu, oheň šľahal vyše briezka. Hostiteľský pár Tomáškovcov za aktívnej podpory mladých Sámelovcov ( tí ešte kojili a preto na otočku vyslali iba zástupcu ) pripravil ako vždy pohodu v duši. Sud nemenovaného značkového piva a značkovej kofoly vydržal tak akurát, nikto však neprišiel naprázdno ( memento Vršatca je stále živé ) a tak bolo čo piť až do povestenej včulky.

99 % sobotňajšieho osadenstva sa bolo pozrieť aj v Jaskyni Driny, poniektorí známejší vzhľadom na to, že ich do jaskyne so psom nevpustili si krátili čas autogramiádou.

P.S. Až na tú rampu to nebolo zlé, milí Tomáškovci... ale máte šťastie, na budúci rok sa organizovania stretávky chopila Táňa P.r.Z. z Oravy, dúfam, že dožijeme.