Na stránku stretávok Hlavná stránka IRŠ MD-1

Čo na to kronika: strana 1, strana 2, strana 3 Silvester 1999/2000 Vasilovina

Tak toto bola historicky prvá zimná stretávka IRŠ MD-1. Zorganizoval ju Števo Dvorský. Spočiatku sme mysleli, že to bude len taká ministretávka osôb z blízkeho okolia VMČ, ale vďaka e-mailom sa to tak rozkríklo, že nakoniec sa na chate VRŠATEC v dňoch 15.-17.januára zišlo skoro 100 hladných a smädných fosílií a čo je potešiteľné 5 ks recencií, vrátane Cypy.

PZS (čo je ako ste iste vytušili Prvá zimná stretávka ) sa do dejín zapíše i s podtitulom reťazová. Chata totiž sídli tesne pod hradom Vršatec v nadmorskej výške cca 850 m a na Slovensku je to tak, že v polovici januára väčšinou býva v týchto výškach trochu snehu.Bolo ho skutočne aj tam, nie však trochu, ale poriadne a tak kto nemal reťaze, hore jednoducho nevyšiel. Teda autom nevyšiel, pešo sa dalo a aj sa teda muselo.

Na večernej schôdzi snemovne ľudu sa pekným kultúrnym programom prezentovali recentní členovia štúdia, ktorí pútavou formou predviedli Správu o aktuálnom stave IRŠ. Musím opäť konštatovať, že pútavou iba pre nežnejšiu polovicu ľudstva, Cypa sa napriek prítomnosti bohužiaľ do akcie nezapojila…

Nuž ale teraz na veselšiu nôtu : potešiteľnejším faktom schôdze je ten, že k VMČ ( viď hore ) sa ako k najväčšiemu a najpočetnejšiemu vajdonátu s radosťou im vlastnou pripojili i členovia spoza hraníc NATO ( Praha,Vsetín, Los Angeles, Sydney, New York, Rio, Tokyo, dočasne aj Pittsburg, Komárno v poslednej chvíli cúvlo).