Vážená priateľka, nezvážený priateľ!

všetci členovia, priaznivci, rodinní príslušníci a náhodní čitatelia! 

Tak sa nám to konečne podarilo!

20 rokov po nežnej revolúcii sa opäť zmobilizovalo revolučné hnutie na východe a pripravilo pre všetkých, ktorí radi spomínajú na staré dobré časy, pravidelné mimoriadne zasadnutie ústredného výboru Ústavu pamäti Internátneho rozhlasového štúdia Mlynská dolina 1.

Zasadnutie sa uskutoční v dňoch 12-14.júna 2009 v Kopytovskej doline, v areáli ekoagrocampu. Ten sa nachádza v blízkosti obce Šindliar.

Kde je obec Šindliar?

 Prejdi tunelom Branisko a zíď dole z diaľnice do dediny Široké, pokračuj smerom na Prešov po starej ceste. Hneď po Širokom je dedina Fričovce a na jej konci je odbočka doľava do dediny Šindliar a Lipovce. Asi po dvoch kilometroch od odbočky prideš do obce Šindliar a pri autobusovej zastávke zabočíš opäť doľava/inú stranu naše revolučné hnutie ani nepozná/, na mostík. Potom asi dvesto metrov rovno a keďže nechceš vojsť do osady, zabočíš doprava a potom len rovno po skoro lesnej ceste asi  5 minút. Po pravej strane zbadáš náš vytúžený areál.

DSCF2623.JPG

 Výhodu majú SUV, ale ja na svojej fabii som nemal najmenší problém a stav vozovky vo mne nenahlodal rozhodnutie chodiť sem častejšie. Ale ferrari alebo R8 nechajte radšej doma.

 

GPS súradnice pre IT a tých, ktorí sa nevedia opýtať :      49°3'23.73"N

                                                                                                              20°54'57.39"E

 

 Toto zasadnutie bude výnimočné tým, že hlavný referát večera by mal predniesť prvý a najväčší zlatý kľúčik, sám Peter Burda.

DSCF2625.JPG

 

Po našom najslávnejšom členovi sa určite so svojimi referátmi pripoja aj ďalší významní šéfovia a kto vie pri kom to skončí

DSCF2621.JPG

 

Z materiálneho a tylového zabezpečenia sa vrátime do čias kedy, ako píše klasik, stálo pivo 2,70 atď

DSCF2622.JPG

Areál je bývalým pionierskym táborom a prenajímateľ sa postupne snaží to skultúrňovať ale na mňa to pôsobí celkom fajn.

DSCF2624.JPG

Prostredie je úžasné a keď vyjde počasie, čaká nás pekný víkend. Keď počasie nevyjde, bude nás všetkých bolieť hlava a netuším, kto to odšoféruje späť domov. Zraz začne v piatok poobede, rátam okolo tretej pre východniarov, okolo šiestej pre Stredoslovákov a západ k nám dorazí večer, prípadne ráno. Okolo 10 hodiny v sobotu je naplánovaný výlet do okolia, návrh je skončiť aj v jaskyni Zlá diera

 2x.jpg3.gif9x.jpg7x.jpg

Okolo druhej -tretej bude hotový guláš a večer sa bude klasicky opekať a chatár sľubuje živánsku. DSCF2626.JPG

Po chladnej noci, kedy sa budeme musieť zahrievať zvnútra sa po raňajkovom obloženom tanieri pomaly budeme lúčiť v poradí najprv zhnitý západ, potom jadro Slovenska a ako posledný sa z bojiska vytratí východ.  Ja s Robom, Peťom, Mikim a Borisom, ktorý sľúbil že príde(aj keď sa ho odvtedy neviem dovolať), možno až v pondelok.

 

 

 

Ceny sú na dnešnú dobu prijateľné

Ubytko by malo byť okolo 8 euro za jednu a 14 za dve noci a so stravou by sme mali vyjst do 7 eur za den, takže kto príde v piatok a odíde v nedeľu, bude ho to stáť asi 25 eur, ale nie je to suma stanovená zákonom, je to len orientačne, aj keď veľké výkyvy by nemali nastať.

DSCF2627.JPG

Pivko riešime, možno bude doma varené,, teda z takého minipivovaru, keď to nevyjde, klasickú desinu šariš má chatár. Má vraj aj tvrdé v chladničke, ale to my nebudeme potrebovať, lebo každý si určite donesie spolu s dobrou náladou a chuťou stráviť pekné chvíle s tými, ktorých najmenej rok nevidel ale spája ho s nimi cudzím neviditeľné puto.

Kto si sa rozhodol prísť, nech mi da vedieť na nižšieho maila, nech vieme aspoň orientačne nahlásiť chatárovi počet ľudí kvôli strave.

Toľko v krátkosti peter k s družinou

krajcovic@rozhlas.sk, 0905 691903