Na stránku stretávok kubrban.jpg Hlavná stránka IRŠ MD-1

Vasilovina  Program zjazdu

Historické a iné dokumenty ÚPŠ z XXI.zjazdu

XXI.zjazd IRŠ MD-1


Ťažko hodnotiť stretávku, ktorú som sám spoluorganizoval, ale určite patrila k tým najlepším. Počasie na 100 percent (až na 10-minútový lejak v piatok v neskorých hodinách), ľudí tak primerane možnostiam zariadenia, strava dobrá, bufet občas aj otvorený, nikto vážnejšie nezranený, plán XXI.zjazdu IRŠ splnený.

Tým plánom bola novelizácia Zákona o zmiernení..., ktorý bez zmien platil už 15 rokov. Nebyť tragickej udalosti v rodine IRŠ, možno by ho nebolo treba novelizovať, avšak v predchádzajúcom znení obsahoval anachronizmy, ktoré museli byť odstránené. A veru boli, napriek vytrvalému odporu niektorých Taktických pripomienovačov (však, Liduny) a hlbokému žiaľu Cypy, ktorá sa konečne musela zmieriť s faktom, že je z nej fosília.

Po bohatej tombole (konečne sa našiel WC-kľúč) sa všetci prítomní potešili svojmu povýšeniu do hodnosti Stará hrdzavá pažba. Nasucho neobišli ani prítomné deti IRŠ, ktorým bola priznaná novoschválená hodnosť Mladá ligotavá pažba. Väčšina pažieb si so sebou zo stretávky odniesla aj certifikát hodnosti a ľahko prenosný preukaz, niektorí však úplne neasertívne zdupkali bez neho - kto nemá cetifikát, nech sa ozve, ale nie Žinčicovi, lebo ten už neúraduje, najlepšie Lenke, alebo na základný mail IRŠ (nechcem ho tu vypisovať (§ 6 čl.2 Zákona), ale je to ten, ktorý Vás tohto roku pozýval na stretávku a má čo do činenia so strejdom Gúglom.)

V rámci oného a aj iného sa na XXi.zjazde IRŠ rozhodlo aj o novom držiteľovi titulu Zlatý klúčik na budúce obdobie (viď §4 čl.5 Zákona). Po urputnom boji sa ním stal Šujo, ktorý projektom podpory malého kolchozníctva na strednom Horehroní chytil za srdce aj najväčších súperov v boji o Stretávku 2008 - chlapcov zo Šariša. Čremošné vo Veľkej Fatre sa na nás už môže tešiť. Dúfajme len, že Šujo už na budúci rok nebude maturovať.